W roku 2003, pod kierownictwem dyrygentów - państwa Kaczmarczyk, chór uczestniczył  w wielu koncertach m.in. w koncertach kolędowych, w Trojoku Śląskim w Karwinie w Czechach, w koncercie podczas zjazdu chórów w kościele Matki Boskiej Bujakowskiej, koncertował również w Zakopanem.

23 listopada 2003 roku chór obchodził jubileusz 90-lecia istnienia Towarzystwa Śpiewaczego "Echo". Dla uczczenia rocznicy w Miejskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy koncert w trakcie, którego chór wykonał 8 utworów a capella i 4 utwory z towarzyszeniem Raciborskiego Zespołu Smyczkowego. Z rąk wiceprezesa Śląskiego Okręgu Chórów i Orkiestr zasłużeni i długoletni śpiewacy chóru "Echo" otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Związkowe oraz Złote Odznaki z Laurem. Podczas uroczystości wręczono prezesowi chóru panu A. Szyszce akt przyjęcia chóru "Echo" do Konfraterni Najstarszych Chórów i Orkiestr Województwa Śląskiego. W grudniu chór wystąpił w koncercie z okazji 45-lecia Miejskiego Domu Kultury  w Łaziskach Górnych. Historia i działalność Towarzystwa Śpiewaczego "Echo" stała się inspiracją do napisania kilku prac magisterskich, a tym samym okazją do rozpowszechnienie tradycji śpiewaczych Łazisk Górnych.

    Rok 2004 zespół rozpoczął koncertami kolęd, w marcu uczestniczył w koncercie charytatywnym w MDK, zaś w czerwcu uświetnił Świętojańskie Dni Łazisk koncertem w kościele MB Królowej Różańca Świętego  w Łaziskach Górnych. 25 września 2004r. "Echo" wraz z innymi chórami powiatu mikołowskiego wystąpiło w koncercie "Z muzyką i pieśnią przez Europę"  w Mikołowie. Ważnym wydarzeniem w działalności chóru było nagranie płyty, które odbyło się 12 październik 2004r., w Kościele MB Królowej Różańca Świętego w Łaziskach G., dzięki uprzejmości  ks. dziekana Janusza Lasoka.  Na płycie znalazły się m.in. "Locus iste", "Deep river", "Bohorodice, Djevo". Nagrania dokonał  Maciej  Michałowski z Radia "M" w Katowicach.  17 października chór uczestniczył w Dwunastej Edycji Święta Śląskiej Pieśni Chóralnej "Trojok Śląski" w Bielsku-Białej i uświetnił śpiewem  Koncert Charytatywny "Szczyrk Dzieciom Biesłanu", w Kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Szczyrku. W ostatnią niedzielę października 2004r. "Echo" wzięło udział w Koncercie Pieśni Maryjnych w Łaziskach Dolnych, w trakcie którego wykonało pieśni z  towarzyszeniem chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaziskach G. W listopadzie chórzyści udali się na zasłużony wypoczynek i skorzystali z możliwości zwiedzenia, w trakcie dwudniowej wycieczki, stolicy Czech - Pragi. W niedzielę, 7 listopada chór zapewnił oprawę muzyczną w trakcie mszy w kościele polskim, w Pradze.